0
02166009000 - 09122200108 سفارش خرید
02166009000 - 09122200108 سفارش خرید
>> >> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
کالا برای:

دستگاه یخ ساز مکعبی

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

دستگاه یخ ساز مکعبی | فروشگاه اینترنتی خرید و فروش انواع یخ ساز مکعبی با بهترین قیمت (لیست قیمت 3 تير 1403)

یخ ساز مکعبی یا حبه ای پرکاربرد ترین دستگاه یخ ساز صنعتی به حساب می آید که یخ هایی به شکل مکعب یا گرد را تولید می کند. یخ های مکعبی به دلیل اینکه به آرامی ذوب می شوند، معمولا برای خنک کردن انواع نوشیدنی ها در رستوران ها، کافه ها، فست فودها، هتل ها و سایر مراکز عرضه نوشیدنی های خنک کاربرد دارند. یکی از موارد استفاده از این مدل یخ ها جهت انتقال خون یا اعضای پیوندی بدن است. 

وزن سبک و ابعاد کوچک دستگاه یخ ساز مکعبی نسبت به سایر انواع صنعتی موجب شده تا این وسیله علاوه بر آشپزخانه های صنعتی در شرکتها و منازل نیز بکار گرفته شود. دستگاه هایی با ظرفیت پایین توانایی تولید حداکثر 50 کیلوگرم یخ در هر 24 ساعت را دارند اما مدلهای صنعتی دارای ظرفیتهای 80 تا 500 کیلوگرم در شبانه روز هستند.

اصولا بدنه دستگاه یخ ساز مکعبی به شکل تمام استیل تولید می گردد تا هم در مواجه با یخ و آب زنگ نزند و دوام بالایی داشته باشد و هم اینکه موارد بهداشتی رعایت گردد.

دستگاه یخ ساز مکعبی با سرعت بالایی یخ های حبه ای را آماده می کند و مکانیزم آن به این صورت است که پس از تنظیم دمای دستگاه بر روی انجماد، آب درون قالب های مخصوص ریخته شده و فرایند تبرید آغاز می شود. تبرید موجب می گردد که گرمای آب گرفته شود و به دمای انجماد برسد تا آب کاملا یخ بزند، در انتها  توسط یک المنت برقی که گرمای کمی به یخ ها می دهد تا فرایند جداسازی انجام گیرد، این چرخه بارها و بارها ادامه پیدا می کند. به طور خلاصه می توان گفت در دستگاه یخ ساز معکبی آب به شکل لایه لایه بر روی یخ های قبلی اضافه می شود تا زمانی که قالب یخ پر شده و عمل یخ سازی پایان یابد.

یخ های تولید شده توسط دستگاه یخ ساز مکعبی به صورت یک شکل و یک اندازه برش می خورند و به دلیل اینکه اغلب مدلها خصوصا دستگاه های خانگی مجهز به بخش تصفیه آب هستند، یخ هایی بسیار شفاف اماده مصرف می گردند.

انواع دستگاه یخ ساز مکعبی

دستگاه یخ ساز مکعبی در دو مدل نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تولید و به بازار عرضه می شود که در یخ سازهای نیمه اوماتیک، مخزن به صورت دستی با آب پر می شود اما در مدلهای اتوماتیک با امکان وصل شدن مستقیم به آب شهری، فرایند آبگیری نیازی به دخالت اپراتور ندارد.

همه مدلهای دستگاه یخ ساز مکعبی دارای قالب هایی هستند که غالبا به شکل مکعب است اما به اشکال دیگر نیز تولید می گردند. اندازه مخزن داخلی این دستگاه برحسب ظرفیت یخی که تولید می کند، طراحی می شود. با در نظر گرفتن اینکه دستگاه یخ ساز مکعبی در ظرفیتهای بسیار متنوع تولید می گردد پیش از خرید باید مشخص کنید که یخ ساز را در چه محیطی استفاده می کنید و به چه مقدار یخ در 24 ساعت نیاز دارید.  

یکی از مهمترین ویژگیهای دستگاه یخ ساز مکعبی مجهز شدن به پمپ است که از ماندن آب در دستگاه و یا آلوده شدن آب ممانعت می کند و موجب افزایش طول عمر دستگاه می شود.

قیمت دستگاه یخ ساز مکعبی

از عواملی که بر قیمت این دستگاه ها تاثیر می گذارند باید به ظرفیت، جنس بدنه، تیغه، قالب و سایر قطعات، ایرانی یا وارداتی بودن هریک از قطعات یا کل دستگاه، برند دستگاه، سایز اتوماتیک بودن دستگاه و نوع پمپ اشاره کرد. برای مثال دستگاه های ساخت ایران از قیمت پایین تری برخوردار هستند. چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره در خصوص مشخصات فنی مدلهای مختلف دستگاه یخ ساز مکعبی دارید، کارشناسان کابان تجهیز به صورت تلفنی در خدمتتان هستند.

5 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()