0
02166009000 - 09122200108 سفارش خرید
02166009000 - 09122200108 سفارش خرید
>> >> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس سایز
کالا برای:

دستگاه خمیر گیر

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

خمیرگیر | خرید و فروش انواع دستگاه خمیر گیر با بهترین قیمت (لیست قیمت 3 خرداد 1403)

این روزها هرکجا که نان، کیک، شیرینی یا هر غذا و خوراکی که پایه اصلی آن خمیر است، پخته می‌شود، حتما یک دستگاه خمیرگیر نیز وجود خواهد داشت. بدون این دستگاه چگونه می‌توان میزان بالایی از آرد و آب را به خمیر تبدیل کرده و کیک و شیرینی و نان پخت؟! همه ما می دانیم که فرایند خمیرگیری تا همین سالهای اخیر توسط دست انجام می شد که کاری پر زحمت و مشقت بار به حساب می آمد. اما پیشرفت تکنولوژی در این زمینه نیز تاثیر گذاشته و با روی کار آمدن دستگاه خمیرگیر که بی نیاز به نیروی انسانی می باشد، کار تهیه انواع نان و شیرینی در زمان بسیار کوتاهی صورت می گیرد. دستگاه خمیرگیر با استفاده از نیروی برق می تواند حجم قابل توجهی از مواد اولیه که غالبا آرد و آب و افزودنی هایی نظیر نمک هستند را به شکل کاملا بهداشتی و با کیفیت بالا مخلوط کرده و خمیری یکدست را آماده پخت کند.

این دستگاه‌ها از کوچک تا بزرگ و با ساختارهای گوناگونی برای هم زدن و خمیرگیری طراحی و تولید می‌شوند. با این حال مکانیزم پیچیده ای ندارند و همین امر می‌تواند یکی از علت‌هایی باشد که قیمت آنها را چندان گران نکرده است. خمیرگیرهای نانوایی معمولا از مخزن، پارو و موتور تشکیل شده اند. موتور پارو را می‌چرخاند و آب، آرد و دیگر مواد را هم می‌زند تا تبدیل به خمیر شوند. البته قدرت موتور بسته به حجم مخزن یا پاتیل متغیر است و با افزایش ابعاد دستگاه، موتور نیز باید قدرت بیشتری داشته باشد تا بتواند میزان بیشتری از مواد را مخلوط کند.

به طور معمول کوچک‌ترین دستگاه‌های خمیر‌گیر 5 کیلوگرم ظرفیت دارند و بزرگ‌ترین آنها 240 کیلوگرم. این بازه گنجایشی، سبب شده است تا ظرفیت های متفاوت برای این دستگاه‌ها به وجود بیاید و تنوع و گوناگونی مطلوبی به انواع آن ببخشد. یکی از معدود متعلقاتی که می‌تواند در کنار خمیر‌گیر قرار داده شود، پاتیل خمیرگیر است که آن هم در اندازه‌ها و ظرفیت‌های گوناگون عرضه می‌شود. چرخ‌دار و بدون چرخ دو نوع پاتیل هستند که جهت نگهداری خمیر بکار برده می شوند.

خمیر گرفتن با دستگاه سبب می‌شود تا کسب وکارهایی که نیاز به خمیر دارند، مقادیر بیشتری از آن را آماده داشته باشند. علاوه بر این نباید تصور کرد که تنها شیرینی‌فروشی‌ها و نانوایی‌ها هستند که از دستگاه خمیر گیر نانوایی استفاده می‌کنند. بلکه غذاخوری‌ها، هتل‌ها، مطبخ‌ها، کبابی‌ها، سفره خانه ها و کلا مشاغلی که نان تازه در اختیار مشتریان خود قرار می دهند، به این وسیله به چشم دستگاهی ضروری نگاه می‌کنند. استفاده از دستگاه خمیرگیر نه تنها روند آماده سازی خمیر را سرعت می بخشد بلکه سبب می گردد کیفیت خمیر افزایش یابد که منجر به بالا رفتن راندمان کار و بهره وری می گردد.

خرید و فروش دستگاه خمیر گیر

خرید و فروش دستگاه خمیر گیر نانوایی در بازار داخلی به آسانی انجام می‌شود. چراکه عمده تولیدکنندگان این وسیله ایرانی‌اند و عموما دست تولیدکنندگان خارجی خمیرگیر از بازار ایران کوتاه مانده است. همین امر سبب شده است تا شرکت‌های بسیاری در ایران به طراحی و تولید انواع و اقسام دستگاه‌های خمیرگیر روی بیاورند. این مسئله هم به سود خریدار ایرانی تمام شده است هم تولیدکننده داخلی. با این اوصاف خرید و فروش دستگاه خمیر گیر را به عنوان بخشی از صنعت داخلی، باید به فال نیک گرفت و خالی بودن این بازار از نام‌های خارجی را نوعی خودکفایی به حساب آورد!

انواع دستگاه خمیر گیر

انواع دستگاه خمیرگیر در مجموع دو نوع ‌است: خمیرگیر پارویی و خمیرگیر اسپیرال. اگر هنگامی که به خرید نان می‌رویم، به خمیرگیر درون نانوایی‌ها نگاه کنیم، نوعی از خمیرگیر پارویی را خواهیم دید. خمیرگیرهای پارویی اغلب با ظرفیت‌های سنگین تولید می‌شوند و دستگاه‌های بزرگی‌ به حساب می‌آید. اگرچه نمونه‌های کوچک نیز از آنها موجود هستند که غالبا کاربرد خانگی دارند. از طرف دیگر خمیرگیر اسپیرال نیز در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می گردند که نوع خمیر گرفتن آنها با نوع پارویی اندکی تفاوت دارد. تیغۀ صافی که در انواع پارویی وجود دارد، جای خود را در انواع اسپیرال به تیغه‌ای مارپیچی داده است. معمولا از انواع اسپیرال برای آماده سازی خمیر شیرینی و کیک استفاده می‌شود که صاف بودن و یکدست بودن خمیر اهمیت بیشتری دارد و از نمونه‌های پارویی برای خمیر نان و امثالهم استفاده گردد. البته این دستگاه ها را می توان بر اساس گنجایشی که دارند به دسته های خانگی و صنعتی نیز دسته بندی نمود.

قیمت دستگاه خمیر گیر

طبیعتا قیمت دستگاه خمیرگیر نیز همچون هر دستگاه دیگری وابسته به معیارهایی است. درباره قیمت خمیرگیر، این فاکتور بستگی به ظرفیت، نوع و برند دارد. اینکه ظرفیت یا گنجایش مخزن آن چقدر باشد، پاروی آن استیل باشد یا آلومینیوم، ساختار دستگاه اسپیرال باشد یا پارویی و در آخر اینکه برندش چه باشد، بر قیمت دستگاه خمیر گیر اثر خواهد داشت. هر یک از این موارد می‌تواند به جزییات دیگری نیز ختم شود. نظیر سرعت تنظیم‌شدنی، چرخش معکوس یا مواردی مانند اینها که بدون شک در نوسان کردن قیمت دستگاه خمیرگیری موثر است.

دستگاه خمیر گیر ارزان

اساسا دستگاه خمیر گیر پارویی قیمت پایین تری نسبت به نمونه های اسپیرال دارد. اگر قیاسی از حیث قیمت بین این دستگاه و سایر دستگاه‌های موجود در دسته تجهیزات آشپزخانه‌ای و رستورانی بکنیم، روشن خواهد شد که خمیر گیر پارویی، دستگاهی ارزان محسوب می گردد. این امر در درجه اول می‌تواند متاثر از تولیدکنندگان داخلی باشد و در درجه بعدی مرتبط با ماهیت دستگاه باشید که از آلیاژ‌های مرسوم، تکنولوژی‌های دیجیتالی کمتر و ساختاری ساده‌تر برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دستگاه خمیر گیر ارزان می توانید با کارشناسان کابان تجهیز در تماس باشید.

فروش انواع دستگاه خمیر گیر در کابان تجهیز

ما در شرکت کابان تجهیز ظرفیتهای مختلف دستگاه های خمیر گیر پارویی و اسپیرال را با قیمتی مناسب در اختیارتان قرار می دهیم تا بر اساس حجم کارتان، مدل مناسب را انتخاب کرده و خریداری نمایید. چنانچه سوالی در مورد این دستگاه ها دارید و یا انتخاب دستگاه متناسب با شغلتان کاری دشوار است، می توانید از طریق شماره های موجود در سایت، راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

3 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()