0
02166009000 - 09122200108 سفارش خرید
02166009000 - 09122200108 سفارش خرید
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

دستگاه سووید

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

دستگاه سووید | فروشگاه اینترنتی خرید و فروش انواع دستگاه سووید با بهترین قیمت (لیست قیمت 3 تير 1403)

دستگاه سووید یا به فرانسوی Sous Vide از جمله نوترین دستگاه‌هایی است که در تجهیزات آشپزخانه صنعتی به کار گرفته می‌شود و روش جدیدی در پخت است. معانی یا اسامی بسیاری برای این دستگاه در نظر گرفته شده است، از جمله دستگاه کیسه پزی یا دستگاه پخت تحت خلاء یا دستگاه پخت مولکولی و دستگاه آرام پز. اگرچه با آن آرام پز خانگی به کلی متفاوت است. با این حال، نام دستگاه سووید در میان فروشندگان و خریداران این دستگاه در بازار داخلی جا افتاده است. جالب است بدانید که این روش پخت در انگلیسی به low-temperature, long-time cooking یا به اختصار LTLT موسوم شده است. کلمۀ Sous Vide یا همان سووید، در زبان فرانسه به معنی در خلاء یا in vacuum است. این دستگاه را سرآشپزی فرانسوی در اواسط دهۀ 1970 میلادی ساخت.

به واسطه دستگاه سووید یا کیسه پز، مواد غذایی مانند گوشت و چیزهای دیگر، که پیشتر به روش بدون هوا (وکیوم) بسته بندی شده‌اند، در ظرفی پر از آب و در دمای بسیار پایین به مدت بسیار طولانی، اغلب تا 72 ساعت، پخته می‌شوند! نخیر، درست حدس نزده‌اید؛ این دستگاه و این روش پخت در عین حال که به منظور پخت سریع طراحی نشده است، می‌تواند در وقت صرفه‌جویی کند و به درد رستوران‌ها و کیترینگ‌ها هم می‌خورد! توضیح خواهیم داد که چگونه. حاصل چنین پخت و پزی، پختی بسیار یکدست، همراه با تردی فراوان و آبدار بودن و مزه‌دار بودن غذا است. و با چنین نتیجه‌ای، آشکار است که باید مراکز خدمات‌دهی و پخت و پز بسیار خوش‌ذوق و عاشق پخت و پز خریداران چنین دستگاهی باشند. البته اگر به قدر کافی مشتریانی عاشق غذای خوب خوردن داشته باشند.

خرید و فروش انواع دستگاه سووید

خرید و فروش دستگاه سووید یا کیسه پزی می‌تواند بسیار در وقت پخت و پز صرفه جویی کند. اگر صاحب رستورانی شلوغ باشید، تنظیم کردن دمای این دستگاه برای پخت گوشت و سبزی و میوه، و آگاهی از زمان پخت آنها، می‌تواند نیروی شما را معطوف کارهای دیگر کند. به این ترتیب دست پرسنل‌تان باز می‌شود و آنها خواهند توانست کارهای دیگری را رتق و فتق کنند. به این ترتیب، حتی از دستگاه سووید یا به تعبیر برخی ها آرام پز، می‌توان در آشپزخانه‌های کوچک و کیترینگ‌های خانگی نیز بهره برد. زمان‌بندی و صرفه‌جویی در وقت، با خرید دستگاه سووید، می‌تواند غذاهایتان را هنگام تعطیل بودن رستوران و هتل نیز، در حال آماده شدن قرار دهد. و این مزیت بزرگ و انکارناشدنی انواع دستگاه سووید است.

انواع دستگاه سووید

در انواع دستگاه سووید از سیستم گردش آب استفاده می‌شود. این تمهید سبب می‌شود دمای آب در تمام جاهای آن ثابت بماند و افت نکند. از طرف دیگر، از آنجایی که مواد غذایی داخل کیسه وکیوم قرار گرفته‌اند، مواد رطوبت‌شان را از دست نمی‌دهند و طبیعتا تغییری هم در اندازه‌ آنها رخ نخواهد داد. به این ترتیب بافت مواد پخته شده نرم و لطیف خواهد بود و طعم‌شان شبیه هیچ یک از روش‌های دیگر پخت و پز نیست. به این ترتیب، انواع دستگاه سووید یا آرام پز در اندازۀ مخزن یا لگن و نوع طراحی بدنه اصلی دستگاه با هم متفاوت اند. 

قیمت دستگاه سووید

در مجموع می‌توان ادعا کرد که قیمت دستگاه سووید را شش مزیت در پخت تعیین می‌کند، نه معیارهای دیگر. یعنی قیمت دستگاه سووید به سبب مزیت‌هایی که به دست می‌آورید شکل می‌گیرند. اگرچه اندازه و قدرت و ظرفیت مخزن آن می‌تواند در قیمت نهایی اثر داشته باشد، با این حال، این مزایا عبارت است از:

1- دستگاه را تنظیم کنید و به مابقی کارها برسید. در وقت‌تان صرفه‌جویی می‌شود.

2-بهینه‌سازی انرژی. لزومی به استفاده از گاز یا دیگر منابع انرژی نیست. برق می‌تواند بسیار به کارتان بیاید.

3-جلوگیری از ازبین رفتن مواد غذایی. آشپزها همیشه نگران سوختن، ته گرفتن، نیم‌سوز شدن یا خراب شدن طعم و پخت غذا هستند؛ دستگاه سووید به شما امکان پرهیز کردن از تمامی این دغدغه‌ها را می‌بخشد.

4-طعم بهتر. قیمت غذایی تردتر و لذیذ‌تر همان قیمت دستگاه سووید است.

5-کاهش زمان آماده‌سازی. وقت، همیشه برای هر کسب و کار اهمیت دارد. اگر این وقت در یک کیترینگ پرمشتری من بیاید، بی‌نظمی تولید می‌شود. خرید دستگاه سووید نهایتا منجر به کمتر شدن زمان پخت می‌شود و کارها را خود به خود سروسامان می‌دهد.

6- کاهش آلودگی مواد غذایی. پخت غذا با دستگاه سووید یکی از بهترین روش‌های پخت است که هر روز هواداران بیشتری را به خود جلب می‌کند. از آنجایی که مواد درون کیسه‌های بسته‌بندی فاقد اکسیژن بسته‌بندی شده‌اند، به این ترتیب تصور وجود کوچک‌ترین آلودگی نیز بیهوده خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دستگاه جدید و انواع آن و نحوه خرید و ارسالش به تهران یا شهرستان با ما در تماس باشید.

10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()