0
02166009000 - 09122200108 سفارش خرید
02166009000 - 09122200108 سفارش خرید
>> >> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
کالا برای:

دستگاه یخ ساز پولکی

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

دستگاه یخ ساز پولکی | فروشگاه اینترنتی خرید و فروش انواع یخ ساز پولکی با بهترین قیمت (لیست قیمت 3 خرداد 1403)

این یخ ساز برای تولید یخ هایی به شکل پولک یا سکه استفاده می شود و در محیط های نیمه صنعتی و صنعتی غالبا جهت خنک نگه داشتن مواد غذایی فاسد شدنی کاربرد دارد. با توجه به اینکه یخ های تولید شده توسط دستگاه یخ ساز پولکی از تراکم بالایی برخوردار هستند قدرت خنک کنندگی بالایی نیز دارند. این یخهای کوچک و خشک در اندازه ها و شکلهای مختلف در دمای 15- تا 18- درجه سانتیگراد تولید می شوند و گرما را نیز سریعتر جذب می کنند. البته جهت جلوگیری از چسبیدن یخ های پولکی به یکدیگر باید آنها را در دمای صفر درجه نگهدای کرد که در این صورت دوام بیشتری نیز دارند. 

انواع دستگاه یخ ساز پولکی 

دستگاه یخ ساز پولکی در ابعاد و مدل های گوناگون طراحی و تولید می شود و بسته به ظرفیتی که دارد از کارکرد متفاوتی نیز بهره می برد. این دستگاه از یک درام و یا استوانه تشکیل شده که گاز فریون در آن جریان دارد و با پاشیدن یکنواخت آب توسط پمپ بر روی درام ورقه های یخ شکل می گیرند و سپس با برخورد درام به یک تیغه، یخ های پولکی تولید شده و درون مخزن نگهداری می شوند. به طور کلی دستگاه یخ ساز پولکی را بر اساس نوع عملکرد درام و تیغه به دو دسته می توان دسته بندی نمود: یخ ساز پولکی با درام ثابت و تیغه متحرک و یخ ساز پولکی با تیغه ثابت و درام متحرک. در دسته اول با ورود آب به درون درام یا سیلندر ثابت که با کویل حاوی گاز مبرد احاطه شده، یخ تولید گردیده و تیغه دوار درون سیلندر یخ را تراش داده و به شکل پولکی برش می دهد و قطعه قطعه می کند. اما در دسته دوم با اسپری شدن آب بر روی سیلندر دوار، یخ تشکیل شده و با چرخش درام تیغه استیل موجود با یخ برخورد کرده و آنرا با ضخامت های 2 و 3 میلیمتری از روی سیلندر می تراشد. 

جنس تیغه ی مورد استفاده در دستگاه یخ ساز پولکی از استیل نگیر غیرمغناطیسی است تا بتواند یخ ها را از درام برش داده و جدا کند. از طرف دیگر درام نیز از معمولا از حنس استنلس استیل ساخته می شود تا به دلیل تماس مداوم با آب و یخ دچار زنگ زدگی نشود.

خرید و فروش دستگاه یخ ساز پولکی

خرید یک دستگاه یخ ساز پولکی با ظرفیت چند تنی در صنایع شیلات، صنایع شیمیایی و دارویی، کشتارگاه ها و بتون سازی از ضروریات به شمار می رود و حتی بازارهای ماهی فروشی، رستوران ها و هتل ها بهتر است یکی از مدلهای دستگاه یخ ساز پولکی با ظرفیت پایین را داشته باشند.

البته این دستگاه مصارف خاص دیگری نیز دارد برای مثال جهت تولید یخ در داخل هواپیما نیز از نوعی دستگاه یخ ساز پولکی با ظرفیت و ابعاد کوچک استفاده می گرددو یا در پیست های اسکی مصنوعی نیز کاربرد دارد.  

جلوگیری از فساد مواد گوشتی و آبزیها، دفع حرارت آنی تجهیزات و محصولات صنعتی و ساختمانی، خنک سازی سریع نوشیدنیها در هتلها و رستورانها از مزایای استفاده دستگاه یخ ساز پولکی به حساب می آیند.

قیمت دستگاه یخ ساز پولکی

از پارامترهایی که بر قیمت یک دستگاه یخ ساز پولکی تاثیر می گذارند می توان به نوع درام (ثابت یا متحرک بودن)،جنس بدنه دستگاه، جنس قطعات درگیر با یخ سازی مانند تیغه، درام و غیره، ایرانی یا وارداتی بودن دستگاه و حتی کمپرسور و کندانسور اشاره نمود. قیمت مدلهای وارداتی به دلیل بی ثبات بودن قیمت ارز همواره در نوسان است. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه یخ ساز پولکی دارید و یا نیاز به کسب مشاوره به منظور انتخاب مدل متناسب با کسب و کار خود را دارید، میتوانید با مشاوران شرکت کابان تجهیز تماس حاصل فرمایید تا بهترین دستگاه را به شما معرفی نمایند.

5 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()